zamosc.tv

Wiceszef MSWiA otworzył nowe posterunki

dodano: 17.11.2017

Dzisiaj w Jastkowie w obecności Pana Jarosława Zielińskiego Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jana Lacha, Wojewody Lubelskiego Pana Przemysława Czarnka, p.o. Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Roberta Szewca, przedstawicieli władz samorządowych, kadry kierowniczej garnizonu lubelskiego oraz mieszkańców Jastkowa otworzono Posterunek Policji. Pan Minister Zieliński przekazał także symboliczne klucze kierownikom Posterów Policji w Michowie i Woli Uhruskiej, które rozpoczną swą dzielność na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców już w grudniu.

Przybyłych na uroczystość gości powitał pełniący obowiązki Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie Pan insp. Robert Szewc. To kolejny już na Lubelszczyźnie posterunek, który powstał po sygnałach płynących od władz samorządowych oraz lokalnej społeczności. Postulaty te pojawiły się podczas konsultacji i debat społecznych.  Posterunek Policji to miejsce, do którego mieszkańcy mogą przyjść i zgłosić uwagi, które dotyczą ich spraw, ich miejsca zamieszkania, ich bezpieczeństwa.
Pan Minister Jarosław Zieliński Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji przekazał symboliczne klucze do Posterunku Policji w Jastkowie oraz w Michowie i Woli Uhruskiej.  Kolejne bowiem dwa posterunki policji na Lubelszczyźnie rozpoczną swoją działalność już w grudniu br. Z rąk Pana Ministra Jarosława Zielińskiego symboliczne klucze odebrali kierownicy nowych jednostek Policji.
Pan Minister Zieliński wręczył medal „Młodego Bohatera” pochodzącemu z Lubelszczyzny 15 letniemu Bartłomiejowi. 11 czerwca 2017 r. w Małkowie Bartek wraz z tatą wykonywali prace na łące. W pewnym momencie, z maszyny do wiązania siana spadł sznurek. Ojciec chłopca próbował go ponownie zamocować, jednak obracający się walec wciągnął jego rękę do środka. Widząc, co się dzieje, Bartek natychmiast wyłączył maszynę i wezwał pogotowie. Jego tata doznał ciężkich obrażeń, ale dzięki zimnej krwi młodego człowieka, nadal żyje.
Akcja „Młody Bohater” to inicjatywa Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, która służy nagradzaniu i promowaniu godnych naśladowania postaw wśród dzieci i młodzieży. Nagroda „Młody Bohater” jest wręczana dzieciom, które ocaliły, bądź aktywnie przyczyniły się do ocalenia życia innych osób. Niezależnie od tego, czy udzieliły one pomocy osobie nieprzytomnej, wezwały służby ratunkowe, czy po prostu zaalarmowały o niebezpieczeństwie, ich dzielność i opanowanie zasługują na nagrodę.
Warto podkreślić, że Bartek jest już 75 Młodym Bohaterem nagrodzonym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Minister Zieliński przypomniał, że prócz przywracania posterunków, w całej Polsce wprowadzona została Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. To program ciągłych konsultacji społecznych, przez Internet każdy może wskazać zagrożenia, które odczuwa. Wdrożony został program „Dzielnicowy Bliżej Nas”. Policja musi być blisko ludzi i dla ludzi. Tam, gdzie toczy się codzienne życie, stąd wzmocnienie pozycji i roli dzielnicowych.
Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Jan Lach podkreślił, że na mapie naszego kraju przybywa jeszcze jeden punkt, w którym funkcjonowała będzie jednostka Policji.  „To ważne, że Polska Policja jest i każdego dnia będzie coraz bliżej ludzi”.
Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek podkreślił, że woj. lubelskie jest jednym z najbezpieczniejszych województw w Polsce, tak wynika ze statystyk. „Jest to z pewnością efektem znakomitego działania i pracy funkcjonariuszy Policji, Straży Granicznej i innych służb.
Nowe Posterunki Policji zostały odtworzone dzięki wsparciu samorządów, które przekazały znaczne środki na kompleksowy remont pomieszczeń i dostosowanie ich dla potrzeb policji.

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz