gminazamosc.tv

Pijani kierowcy na terenie powiatu zamojskiego

dodano: 13 listopada 2017, źródło: lubelska.policja.gov.pl

W miniony weekend na terenie powiatu zamojskiego pijani kierowcy spowodowali dwa zdarzenia drogowe. W Zamościu na ul. Św. Piątka pijany kierowca jadąc pojazdem marki Polonez spowodował kolizję z volkswagenem. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Mniej szczęścia mieli pasażerowie pojazdu marki Audi, który w niedzielę dachował w miejscowości Łabunie. Audi kierował pijany mieszkaniec gminy Komarów. Troje pasażerów zostało przewiezionych do szpitala. Kierowca ze zdarzenia wyszedł bez obrażeń. W jego organizmie było ponad półtora promila alkoholu. Obaj kierowcy zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za jazdę po alkoholu odpowiedzą przed Sądem.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie na ul. Św. Piątka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że  kierujący pojazdem marki Polonez wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z samochodem marki Volkswagen, którym kierował mieszkaniec gminy Zamość. Mieszkaniec Zamościa, który kierował polonezem oddalił się z miejsca zdarzenia, jednak szybko mundurowi ustalili jego miejsce pobytu. Kiedy policjanci rozpytywali go na temat zdarzenia wyczuli od niego silną woń alkoholu. Dlatego też od mężczyzny pobrano krew do badań retrospektywnych. Został osadzony w policyjnym areszcie. Na szczęście w tym zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń.
Kolejne zdarzenie drogowe spowodowane przez pijanego kierowcę zakończyło się hospitalizacją dla trzech pasażerów. Do zdarzenia  doszło w Łabuniach w sobotę tuż po północy. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 21-letni mieszkaniec gminy Komarów jadąc pojazdem marki Audi stracił nad nim panowanie i  zjechał do przydrożnego rowu. Audi dachowało. W samochodzie było troje pasażerów, którzy z obrażeniami ciała karetką pogotowia zostali przewiezieni do szpitala. Kierowca audi w wyniku zdarzenia nie odniósł obrażeń. Policjanci zbadali jego trzeźwość - w organizmie miał ponad półtora promila alkoholu. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.
Teraz kierowcy tych zdarzeń drogowych za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowiedzą przed Sądem.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 19:46, 13 listopada 2017 przez: R.P.

Wariaty i tyle. Zacytuj