gminazamosc.tv

Wojewoda powołał konsultanta w dziedzinie psychiatrii

dodano: 13 wrzesnia 2017, źródło: www.lublin.uw.gov.pl

Wojewoda lubelski Przemysław Czarnek wręczył dziś akt powołania na konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie psychiatrii dr hab. n.  med.  Hannie Karakule – Juchnowicz. Jej kadencja rozpoczęła się z dniem 1 września i potrwa pięć lat.

Dr. hab. n. med. Hanna Karakuła – Juchnowicz pracuje w Klinice Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, kieruje oddziałami Kliniki Psychiatrii, Psychoterapii i Wczesnej Interwencji w Samodzielnym Niepublicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie. Jest przewodniczącą Lubelskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
 
- Psychiatria jest dziedziną, która jest niezwykle ważna w tych trudnych czasach, w których mamy cały czas pęd, bieg i wyścig, co niekiedy może prowadzić do największych nieszczęść człowieka – mówi Przemysław Czarnek. – Dlatego bardzo się cieszę, że pani profesor obejmuje funkcję konsultanta wojewódzkiego na kolejne pięć lat i będzie swego rodzaju nadzorcą psychiatrii w woj. lubelskim.
 
Jakie zadania stoją przed konsultantem? – Są to przede wszystkim zadania dotyczące kontroli planowych oraz takich, o które będzie wnioskował wojewoda w sytuacjach, kiedy będą takie wskazania w poszczególnych ośrodkach. Jest to też koordynacja leczenia psychiatrycznego na terenie woj. lubelskiego. Pani profesor jest autorytetem w tej dziedzinie, więc zapewne będzie służyła też pomocą wszystkim tym placówkom, w których odbywa się leczenie psychiatryczne – podkreśla wojewoda Czarnek.
 

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz