zamosc.tv

Skansen na wiosnę

dodano: 31 marca 2017, źródło: www.lubelskie.pl

Muzeum Wsi Lubelskiej rozpoczęło sezon turystyczny. Pokaz koni podczas prac polowych, lokalne rękodzieło czy degustacja tradycyjnej żywności – to nieliczne atrakcje przygotowane dla zwiedzających. W weekend (1-2 kwietnia) zapłacimy też o połowę mniej za bilet wstępu.

W niedzielę zwiedzający będą mogli przyjrzeć się pracom koni w wiosennych uprawach polowych i zabiegach pielęgnacyjnych, a także w transporcie i komunikacji. Zwierzęta zostaną zaprezentowane w sposób tradycyjny, ale także nowoczesny. Dodatkową atrakcją dla dzieci do 8 lat, będzie możliwość przejazdu kucykiem.
8 i 9 kwietnia odbędzie się Wielkanocny kiermasz regionalnych produktów świątecznych, połączony z warsztatami, pokazami, występami i konkursami. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, m.in.: wyrabianie czekoladowych figurek połączone z ich degustacją, wspólne gotowanie z Marszałkiem Województwa Lubelskiego oraz przygotowywanie tradycyjnego, świątecznego żuru.
W ramach akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny”, zwiedzający będą mogli skorzystać z 50% zniżki na bilet wstępu. W weekend (1-2 kwietnia) za wejściówkę zapłacimy 6 zł.

Oceń news:
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz

Wasze komentarze

dodano: 13:05, 18 maja 2020 przez: janusz

dupa Zacytuj