zamosc.tv

Dzień KUL w Zamościu

dodano: 22.03.2017

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na Dzień KUL w Zamościu. W piątek 24 marca o godz. 10.00 w Muzeum Zamojskim będzie można zapoznać się z działalnością uczelni i ofertą edukacyjną na przyszły rok akademicki. Zapraszamy mieszkańców Zamościa i okolic, przede wszystkim uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Dzień KUL w Zamościu jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie „Kierunek sztuka. 85 lat tradycji muzealnych KUL”, którą można oglądać w Muzeum Zamojskim do końca maja. Na wystawie znalazły się średniowieczne rzeźby śląskie, malarstwo obce XVI-XIX w. i polskie XIX/XX w., rysunek i grafika oraz rzemiosło artystyczne ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. W piątek po wystawie oprowadzi wszystkich chętnych Dyrektor Muzeum KUL – dr Krzysztof Przylicki. Wygłosi on również wykład otwarty pt. „Kim jest historyk sztuki we współczesnym świecie? Możliwości i wyzwania”.
Katolicki Uniwersytet lubelski Jana Pawła II powstał w 1918 r. Obecnie na ośmiu wydziałach uczelni studiuje ponad 12 tys. studentów. Oferta edukacyjna KUL to ponad 40 kierunków studiów z zakresu nauk humanistycznych, społecznych i ścisłych, wśród nich rzadko spotykane, takie jak filologia niderlandzka, sinologia czy kognitywistyka. Oprócz najlepszej w Polsce teologii, w pierwszej dziesiątce najlepszych kierunków studiów są filozofia, filologia polska, pedagogika, socjologia, historia, psychologa, filologie obce, czy stosunki międzynarodowe.
Warto zwrócić uwagę na bezpłatne studia prowadzone w języku angielskim: biotechnologię, europeistykę, filozofię, informatykę i teologię. Choć powszechnie sądzi się, że to oferta dla studentów z zagranicy, których na KUL jest ponad 600 z 45 krajów, mogą je podjąć także Polacy, a jedynym warunkiem jest znajomość języka na odpowiednim poziomie zaawansowania.
Mamy także propozycję dla tych, których zainteresowania wykraczają poza jedną dziedzinę wiedzy - Międzyobszarowe Indywidualne Studia Humanistyczno-Społeczne Studenci ci pod okiem opiekuna naukowego układają indywidualny program studiów, dzięki czemu mogą uzyskać dyplomy ukończenia dwóch kierunków studiów i uczestniczyć w interdyscyplinarnych projektach naukowych,
Warto podkreślić, że KUL podejmuje działania wspierające wejście studentów na rynek pracy. Dzięki grantom z UE studenci kierunków humanistycznych i społecznych mogą brać udział w bezpłatnych szkoleniach, warsztatach, wizytach studyjnych i stażach kształtujących kompetencje oczekiwane przez pracodawców od kandydatów do pracy, takie jak komunikatywność, samodzielność, kreatywność, kwalifikacje językowe.
W tegorocznej ofercie KUL przygotował dwie nowości: hispanistykę oraz doradztwo kariery i doradztwo personalne.
Studia na kierunku hispanistyka obejmują intensywną naukę dwóch języków romańskich - hiszpańskiego jako wiodącego i francuskiego na poziomie minimum B2 oraz zdobycie wiedzy na temat historii, kultury, literatury i sztuki oraz współczesnych realiów i sytuacji Hiszpanii i krajów języka hiszpańskiego.
Program obejmuje również obowiązkowy moduł specjalistyczny z zakresu języka hiszpańskiego ekonomii i finansów, hotelarstwa i turystyki oraz administracji, a także moduł opcjonalny z zakresu realioznawstwa hiszpańskiego lub latynoamerykańskiego. A dzięki temu, że Instytut Filologii Romańskiej jest jedynym w Polsce i w tej części Europy akredytowanym Centrum Egzaminacyjnym Madryckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (Cámara de Madrid), studenci będą mieli możliwość uzyskania certyfikatu w zakresie języka hiszpańskiego z obszaru biznesu, turystyki i nauk medycznych, na różnych poziomach biegłości językowej (B2-C2).


Katarzyna Bojko
specjalista
Dział Komunikacji KUL
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Oceń news:
Umieść na stronie
Poleć znajomym:
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Prosimy o kulturalną dyskusję. Cały regulamin tutaj.

Dodaj komentarz